top of page

MÍSTO NA CELÝ ŽIVOT

Město Sezemice leží při řece Loučné nedaleko polabské dominanty, Kunětické hory. Patří k nejstarším sídlištím Pardubického kraje. Podél Loučné vedla od pradávna důležitá obchodní cesta, která směřovala na Moravu. (Výhodnou polohu oceníte i dnes – do Pardubic se dostanete i bez auta, po cyklostezce nebo autobusem MHD.)

Od roku 1834 jsou Sezemice městem. Najdete tady úplnou základní školu pro 500 žáků se školní družinou pro 140 žáků a mateřskou školu, s celkovou kapacitou 213 dětí. Dále mají Sezemice vlastní Sbor dobrovolných hasičů, Městskou policii, Městskou knihovnu a bohatý spolkový život. V Kulturním domě se pořádají plesy i další kulturní akce. V obci dále najdete praktického lékaře i lékárnu, obchod s potravinami a hospodu.  

 

Lokalita Pod Vinicí, kde DOMOV POD VINICÍ stavíme, vznikla “na zelené louce” v oblasti mezi centrem a rybníkem Labská. V roce 2018 jsme tady postavili první domy, s jejichž obyvateli jsme dodnes v přátelském kontaktu. 

LÉKÁRNA

1,2 km

OBCHOD

1,4 km

POŠTA

600 m

MHD

700 m

WORKOUT

1,1 km

ŠKOLKA

630 m

KNIHOVNA

750 m

HŘIŠTĚ

650 m

ŠKOLA

850 m

RESTAURACE

600 m

SPORTOVIŠTĚ

700 m

D11

4 km

PŘÍJEMNÉ PROSTŘEDÍ PRO ŽITÍ

Návrh krajinářských architektů je snahou o citlivé doplnění a podpoření kvality života v klidném obytném souboru na okraji Sezemic. Návrh spoléhá na tradiční, neokázalý způsob tvorby veřejného prostoru a krajiny - použití lokálních druhů vegetace a materiálů, přirozenou kompozici vyplývající z místa a důraz na pobytovou kvalitu. Cílem je vytvoření příjemného prostředí, se kterým se noví obyvatelé identifikují a bude se jim zde dobře žít.

bottom of page