top of page

NEJCHYTŘEJŠÍ DŮM V OKOLÍ

TECHNOLOGIE

O PROJEKTU

Domov Pod Vinicí je projekt výstavby 39 rodinných domů. Výstavba je rozplánována do 5 etap a bude probíhat v letech 2022 až 2024. 

 

V rámci výstavby v Sezemicích u Pardubic postupně vznikne 31 řadových domů, 6 dvojdomů a 2 samostatně stojící domy, ulice s chodníky, zelení i parkovacími místy . 

 

DOMOV POD VINICÍ je zároveň projektem, který usiluje o dlouhodobou udržitelnost a minimalizaci ekologické stopy. Všechny domy stavíme v pasivním standardu v lokalitě, která má občanskou vybavenost v pěší vzdálenosti - a do Pardubic pohodlně dojedete i na kole. V běžném provozu se tam můžete obejít bez použití auta. 


Co se týče urbanistického řešení, usilujeme o takové rozčlenění prostoru, které podpoří vznik funkční sousedské komunity.  Její budování ostatně podporujeme už v procesu výstavby, kdy kupující pravidelně informujeme.

PRO LIDI. PRO DUŠI. PRO PŘÍRODU.

ÚSPORNÝ PROVOZ

Každodenní provoz šetrný i bez šetření a omezování vašeho pohodlí. 

 

Tepelné čerpadlo

Vytápění domu i teplou vodu zajišťuje tepelné čerpadlo “vzduch - voda” umístěné na střeše domu.

 

Fotovoltaika

Soběstačnost můžete rozšířit instalací fotovoltaických panelů na střechu. Vyrobená elektřina pak poslouží při každodenním provozu domu. 

 

Pasivní standard

Termoizolační trojskla v oknech a kvalitní zateplení jsou samozřejmostí. Stejně tak možnost větrání s rekuperací a předokenní žaluzie.

Ani teplo, ani zima. Dům sám udržuje tepelný komfort, po celý rok. 

 

Podlahové topení

Ve všech pobytových místnostech domu je nainstalováno teplovodní podlahové topení. Teplo od podlahy stoupá vzhůru a podlaha příjemně hřeje.

 

Příjemný chládek

Když svítí slunce, předokenní žaluzie zabrání přehřívání interiéru, v podlahovém topení můžete nechat cirkulovat studenou vodu a tím interiér mírně chladit. A přestože je dům v pasivním standardu, větrat můžete i otevřenými okny. 

 

Teplo domácího krbu

Jednou z možností volitelného nadstandardu je krb, či krbová kamna v hlavní místnosti.

TEPELNÁ POHODA

VODA A VZDUCH

Čisté živly pro zdraví. 

 

Větrání

Když potřebujete vyvětrat, můžete si otevřít okno. A nebo to nechat na automatickém větrání s rekuperací tepla, které vzduch filtruje a tím k vám domů nepustí prach a alergeny z ovzduší. 

 

Kvalitní úprava vody

Na vstupní přívody vody instalujeme mechanické a chemické filtry. Ty vodu změkčují a zbavují stop škodlivých látek pocházejících ze zemědělství či z vodárenské činnosti. Tím chráníme vaše zdraví - a bráníme vzniku usazenin ve spotřebičích i potrubí. 

 

Odpovědný přístup

 Voda je vzácná. Perlátory, úsporné splachování a další zařízení na úsporu vody jsou součástí standardu. A abyste hned první léto nemuseli příliš zalévat, trávník na zahradě vysejeme ještě před stěhováním. 

CHYTRÁ DOMÁCNOST

Nestarejte se o to co nemusíte, Loxone to udělá za vás.

 

Snadné ovládání

Váš dům je již ve standardu inteligentní, tzn. vše funguje automaticky. Má jednotné ovládání a všechna jeho chytrá zařízení spolupracují. Vy jen nastavíte požadovanou teplotu nebo větrání na centrálním ovladači nebo v aplikaci – a dál už se o nic nestaráte.

 

Bezpečnost

Občas se může něco přihodit. Proto má každý dům senzory na monitoring kouře. Navíc je možné jednoduše osadit o upozornění na únik vody či nežádoucího pohybu.

 

Konektivita

Do všech domů je přiveden optický kabel s internetem a s datovou zásuvkou v každé místnosti. Pro fyzické propojení máte možnost nechat si přímo u parkovacího stání zbudovat nabíječku na elektromobil.

Jsme rodinná firma s poctivým přístupem a velkou odpovědností.

Stavíme domy s výhledem na stoletou trvanlivost. Vždy proto hledáme ideální mix osvědčeného a moderního tak, abyste se dlouhodobě obešli bez rekonstrukcí.

Jsme parta, která věří, že poctivý přístup má nadčasovou hodnotu a investice do kvality se vždycky vrátí. Proto stavíme dobré domy na dobrých místech, architekty vybíráme v soutěžích a přemýšlíme nad detaily i kontextem. Nad tím, jak vysoko mají být vypínače i nad tím, jak daleko jsou a jakou kapacitu mají místní školky.

 

NOHO je maorské slovo.

Znamená nejen bydlet, ale i obývat místo, pečovat o jeho rozvoj i jeho okolí tak, aby bylo příjemným domovem i pro další generace. A přesně takoví jsme my.

SLOVO ARCHITEKTA

Kvalitní bydlení je základem pro kvalitní život. Proto jsem se inspiroval světovými rezidenčními projekty a DOMOV POD VINICÍ navrhl v jednoduché formě, v souladu s přírodou. Tak aby vám beze změn skvěle sloužil i za 50 let. 

 

Základním zadáním, od kterého se vše odvíjí, je pasivní energetický standard a návazná udržitelnost. Domy jsou nadčasové, s prvky dřeva a s důrazem na využití přírodních materiálů, které stárnou do krásy. 

 

Ačkoli má kancelář sídlí v Londýně, já sám pocházím z Čech a cítím, jak mi ve velkoměstě příroda a zeleň chybí. Proto jsem jí kolem domů nechal dostatek prostoru, abyste si měli kde odpočinout od každodenního pracovního shonu.

PŘÍJEMNÉ PROSTŘEDÍ PRO ŽITÍ

Návrh krajinářských architektů je snahou o citlivé doplnění a podpoření kvality života v klidném obytném souboru na okraji Sezemic. Návrh spoléhá na tradiční, neokázalý způsob tvorby veřejného prostoru a krajiny - použití lokálních druhů vegetace a materiálů, přirozenou kompozici vyplývající z místa a důraz na pobytovou kvalitu. Cílem je vytvoření příjemného prostředí, se kterým se noví obyvatelé identifikují a bude se jim zde dobře žít.

bottom of page